facebook

O mnie

Daniel Pawłowski

Trener Bramkarzy - specjalizujący się w kierunku rozwoju praktyki i teorii treningu bramkarzy (Trening Decyzji Bramkarza), którego standardy stworzył i wciąż udoskonala. Autor książki - "Szkolenie bramkarzy w piłce nożnej - wiek:12-16 lat" oraz współautor "Scientific Approaches to Goalkeeping in Football". Związany z piłką nożną od 20 lat. Wpierw jako zawodnik klubu MKS Skawa Wadowice, przeszedł szczeble od młodzika po seniora (poziom III ligii), a od 14 lat jako trener. Obecnie trener bramkarzy ROW 1964 Rybnik. Trener, którego bramkarze po 1 sezonie zmieniają kluby na wyższe ligi: Patryk Procek - Ethnikos Achnas (Cypr), Daniel Kajzer - Botew Płowdiw (Bułgaria). Film 2016/17. Zobacz film sezon 2015/16 - Daniel Kajzer oraz Patryk Procek. Sezon 2015/14 - Robert Błąkała. Zobacz film sezon 2013/14 - Mateusz Kuchta.

Jedyny trener bramkarzy w Polsce, który uczestniczył jako stażysta w topowych klubach piłkarskich w Europie, m.in.: 
FC Barcelona, Chelsea FC, FC Porto, Valencia CF, PSV Eindhoven, Fulham FC. We wrześniu 2012 r. przeprowadził trening pokazowy w Akademii Tottenham Hotspur FC z bramkarzami U17-U19, a w listopadzie 2012 r., z bramkarzami drużyny mistrza Litwy VMFD Żalgiris Wilno oraz Akademii. Pobierał nauki u najlepszych trenerów bramkarzy w Polsce - Krzysztof Dowhań (staż w Legii Warszawa w 2006 r.), Andrzej Dawidziuk (staż w MSP Szamotuły). 
Jest absolwentem Uniwersytetu Napier w Edynburgu na wydziale Psychologii Sportu; absolwent Wyższej Szkoły Turystykii i Ekologii oraz absolwent Studium Psychologii i Komunikacji Intrapersonalnej. Międzynarodowy Praktyk Neurolingwistycznego Programowania oraz Life Coach. 

Licencjonowany trener bramkarzy (IFA Goalkeeping), absolwent Szkoły Trenerów PZPN (dyplom UEFA B) oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu treningu i psychologii bramkarza, w tym percepcji i motywacji.

Pierwszy i jedyny trener bramkarzy z Polski, z którym amerykańska firma World Class Coaching podjęła współprace na zasadzie multimedialnych prezentacji video dla trenerów z całego świata.
Przez ostatnie 10 lat realizował projekty szkoleniowe dla bramkarzy w Polsce, m.in.: MSP Szamotuły, Reprezentacji Polski U15, bramkarek Reprezentacji Polski U17. Spędził kilka lat w Szkocji gdzie współpracował z bramkarzami Livingston FC, Elite Soccer Scotland, Last Line Goalkeeping School. Z sukcesami współtworzył projekt szkoleniowy Hibernian LFC. Szkolił reprezentatki Szkocji: Gemma Fay (175 meczy), Shannon Lynn (11 meczy), Hannah Reid (Szkocja U19). 

Jego zaangażowanie i najwyższą jakość kompetencji potwierdzają liczne opinie i oficjalne rekomendacje otrzymane od trenerów oraz bramkarzy i bramkarek. Szeroki wachlarz doświadczeń, począwszy od treningu dla młodych zawodników, skończywszy na seniorach pozwolił mu rozwinąć nowatorskie programy szkoleniowe, w tym zupełnie nie znane wcześniej - Analiza Bezpośrednich Działań oraz Przewidywanie Bramkarza. Współrozwijał liczne portale internetowe, m.in.: goalkeeper.pl, poslkitrener.pl, forum trenera oraz U21 piłka młodzieżowa. Patron Akademii Kreatywnego Futbolu, członek Grupy Trenerów Futbolu.

Powodzenia szkoleniowe z licznymi zawodnikami oraz trenerami (m.in.: szkolenia dla trenerów Szkockiego Związku Piłki Nożnej) nakierunkowały go do założenia własnej firmy szkoleniowej dla bramkarzy i trenerów (Trening Decyzji Bramkarza - trening, analiza i gra bramkarza na wyższym poziomie). Jedyny trener bramkarzy w Polsce, prowadzący ekskluzywne szkolenia dla profesjonalnych bramkarzy ze wszystkich lig centralnych w Polsce (Ekstraklasa, 1 oraz 2 liga). Zobacz rekomendacje.

Związany z rodzinnymi Wadowicami, w których zmienia postrzeganie piłki młodzieżowej, od lat blisko współpracuje z klubem Karol Wadowice. Owoc 3 miesięcznej pracy z bramkarzami U9-U12 - zobacz film, tutaj.

Prywatnie mąż, współtwórca marki WheelStandPro oraz Karolina Bik Jewellery

METODA:
TDB (Trening Decyzji Bramkarza)
to koncepcja treningu autorstwa Daniela Pawłowskiego, która odpowiada intesywności, nieprzewidalności, podejmowaniu decyzji jak w meczu. TDB zawiera w sobie technikę, taktykę, motorykę, kształtowaną w jednej sesji treningowej. TDB stanowi przeciwstawność "mistrza treningu" czyli kształtowaniu takiego bramkarza, który jest świetny w treningu, a właśnie taka forma nauczania dominuje w treningach bramkarzy. TDB to także kompleksowy system analiz zachowań bramkarza połączony z precyzyjną informacją zwrotną dla danego zawodnika. TDB to kształtowanie "mistrza gry".

WYBRANE REKOMENDACJE:

Bramkarze

trener dla bramkarzy śląskieJerzy Dudek (m.in. były bramkarz Reprezentacji Polski, Realu Madryt, FC Liverpool) - "Książkę Daniela sprowadzam do dwóch kwestii - pasji i determinacji. Trening poprzez formy gier rozwija u bramkarza najistotniejsze umiejętności podejmowania decyzji, czyli znalezienia się we właściwym miejscu i czasie. Jak wskazuje Daniel, analizując różne badania, 10 tys. godzin treningu jest wyznacznikiem sukcesu w przyszłości".

Filip Bednarek (FC Utrecht, De Graafschap - Holandia) - "Praca z TDB dodaje nie tylko centymetrów, ale również wiarę we własne umiejętności. Sposób w jaki trener Pawłowski analizuje mecze i rozkłada je na czynniki pierwsze to naprawdę poziom najwyższych lig europejskich. Nasza współpraca trwa dopiero parę tygodni a już widać poprawę i większą świadomość podejmowanych decyzji!"


trener dla bramkarzy małopolskaRobert Błąkała (Wigry Suwałki, Kotwica Kołobrzeg) - "Co odróżnia trenera Daniela od innych trenerów bramkarzy? ... to, że jest GENIUSZEM!".

Michał Gliwa (Zagłębie Lubin, Pandurii Targu Jiu, Sandecja) - "Analizy TDB pozwoliły mi podejmować lepsze decyzje w bramce".


Daniel Kajzer (Botev Plovdiv - Bułgaria) - "U Trenera Daniela, robisz przez 3 miesiące postęp jak w 3 lata".

techniki bramkarskie piłka nożna warszawaSeweryn Kiełpin (Wisła Płock) - "Dziękuje. Na pewno wykorzystam uwagi i wierzę, że pomogą mi w bardziej skutecznym murowaniu mojej 'Świątyni' :) Ocena dynamicznej sytuacji na boisku i odpowiednie reagowanie na nią nie jest łatwe, ale na pewno łatwiej reagować jeśli ma się wiedzę - jak, kiedy i gdzie prawidłowo reagować w bramce. Dzięki jeszcze raz trenerze!"
.

technika gry bramkarza w piłce nożnej śląskJakub Kosiorek (Błękitni Stargard Szczeciński) - "TDB to trening, informacje i analizy, jakie nie otrzymasz od tradycyjnego trenera baramkarzy. Informacje, które natychmiast sprawiają, że stajesz się lepszym golkiperem".

Dušan Kuciak (Reprezentacja Słowacji, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk) - "Uważam współprace z trenerem Pawłowskim za bardzo dobrą decyzje w mojej karierze".

 

2Mateusz Kuchta (Reprezentacja Polski U19, Górnik Zabrze, Odra Opole) - "Trener Pawłowski całe serce wkłada w swoją pracę. Poświęcał mi bardzo dużo czasu. Mogłem zawsze na niego liczyć. Treningi były nowatorskie, nie tylko pod względem metod, lecz także pod względem wykorzystania nowych technologii. Na prawdę dużo się od niego nauczyłem".

podejmowanie decyzji w bramce mazowieckieMaciej Krakowiak (GKS Bełchatów, Widzew Łódź, FC Imabari - Japonia) - "Bardzo miło wspominam naszą współpracę ponieważ zacząłem zwracać uwagę na różne zachowania zawodników na boisku, ich ustawienie oraz moje reakcje. Trenerowi zawdzięczam również zwracanie uwagi na moje zachowania dzięki oglądaniu nagrywanych meczy oraz treningów". 

3Adam Makuchowski (Reprezentacja Polski U18, Lech Poznań, Chrobry Głogów) - "Moja współpraca z trenerem Pawłowskim rozpoczęła się na testach w MSP Szamotuły. Od początku był bardzo zaangażowany w trening i rozwój zawodników, ma bardzo dobry kontakt z zawodnikami i ponadto zwraca uwagę na wiele szczegółów i detali. Oceniam go jako bardzo dobrego fachowca".

porady dla bramkarzy krakówWojciech Małecki (Korona Kielce, Górnik Łęczna, Olimpia Grudziądz) - "Najłatwiej opisać trenera krótkimi zwrotami - Maniak, Pasjonat! Współpracuje z Trenerem Pawłowskim oraz śledzę jego publikacje na fejsbukowym fanpagu i mogę powiedzieć, że wiedza, zaangażowanie i pasja to jego charakterystyczne cechy. Moim celem jest stałe rozwijanie swoich umiejętności, a z pomocą takich osób jak Trener Daniel Pawłowski zdecydowanie łatwiej to osiągnąć bo bramkarz musi zwracać uwagę na detale, które pomogą mu w dążeniu do perfekcji".

Marcin Michalak (Górnik Zabrze, Górnik Zabrze) - "Poprawa szczegółów - detali w swojej grze potrafi zmienić wiele... Z TDB staje się to o wiele prostsze, a jak bardzo efektywne".

Wojciech Pawłowski (Lechia Gdańsk, Udinese Calcio, Górnik Zabrze) - "Trening i analizy pomeczowe TDB,  zdecydowanie wpłyneły i poprawiły moje umiejętności".

najlepszy trener bramkarzy w polsceOskar Pogorzelec (Reprezentacja Polski U20, MKS Kluczbork)
- "Żadne inne analizy gry bramkarza nie są tak szczegółowe, tak istotne i tak wartościowe, jak te trenera Daniela".

jak się ustawić w bramce małopolskieKacper Polak (Reprezentacja Polski U18, Wisła Kraków) - "Szkolenie TDB pokazuje nowe podejście do treningu bramkarskiego. W dzisiejszych czasach  bardzo ważna i potrzebna jest dokładna analiza tego jak bramkarz powinien zachowywać się na treningach jak również podczas meczów. Dzięki treningowi TDB, doświadczyłem bezpośrednio na sobie, różnicę w swoich poczynaniach, już po pierwszych treningach"

Patryk Procek (Górnik Zabrze, Ethnikos Achnas - Cypr)
- "Dziękuje za najbardziej owocny okres w mojej karierze".


jak czytać grę z bramki małopolskie Marius Rapalis (bramkarz 5 krotnego Mistrza Litwy - VMFD Żalgiris Wilno) - "Trener Pawłowski przeprowadził bardzo dobry trening w Żalgirisie. Pracowaliśmy w intesywnych  "sytuacjach meczowych" oraz  bardzo istotnych: otwarciach gry, wspierania, tworzenia linii podania oraz gry z pierwszej ze zmianą ciężaru". 

czytanie gry przez bramkarza śląskAndrzej Sobieszczyk (Puszcza Niepołomice) - "TDB to najlepsza koncepcja treningowa bramkarzy. Połączenie skutecznych ćwiczeń, skutecznego treningu wraz z prostymi, lecz szczegółowymi analizami video".

1Jakub Słowik (Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław) - "Szczerze przyznaje, że w Ekstraklasie nie miałem tak wnikliwej analizy mojej gry jak na szkoleniu u trenera Daniela".

4Mateusz Taudul (Everton FC, AEK Larnaka) - "Trenera Pawłowskiego charakteryzuje niesamowicie profesjonalne podejście do zawodu jak i zawodnika. Z zawodnikami ma zawsze świetny kontakt. Stara się także analizować wszystkie kontrowersyjne sytuacje, co daje bardzo dobry obraz nad czym powinna dana osoba kłaść większy nacisk na treningach. Zawsze służy pomocą i dobrą radą. Świetna osoba i trener. Oby więcej takich ludzi w polskim futbolu".

6Jakub Wrąbel (Reprezentacja Polski U20, Olimpia Grudządz, Śląsk Wrocław) - "Dziękuje trenerze za analizy TDB. Pomogły mi lepiej czytać i przewidywać grę".

7Lawrance Vigouroux (Reprezentacja Chile U20, Tottenham, Liverpool FC) - "Trener Pawłowski przeprowadził bardzo interesujący trening w centrum treningowym Tottenhamu. Wzieliśmy udział w bardzo intensywnych zajęciach meczowych z wykończeniem akcji na jeden kontakt. Były to trudne zadania, wymagające podejmowania błyskawicznych decyzji, lecz podobało mi się bardzo, nauczyłem się kilku nowych rzeczy. Podobała mi się jego energia i pasja".

Bramkarki

1Katarzyna Kiedrzynek (Reprezentacji Polski oraz PSG) - "Z trenerem Danielem współpracowałam w 2008 roku, treningi były bardzo dobre ponieważ odpowiadały meczowi. Video analizy trenera w tym czasie były czymś kompletnie nowym dla mnie i innych bramkarek, lecz pomogły mi lepiej zrozumieć moją rolę w grze. Bardzo wysoko cenię jego umiejętności i wiedzę".

2Gemma Fay (kapitan i bramkarka Reprezentacji Szkocji oraz Celtic LFC) - "Jego metody pracy są bardzo skuteczne".

3 Hannah Reid (Reprezentacji Szkocji U19 oraz Hibernian LFC)  - "Podczas mojej kariery wspólpracowałam z wieloma trenerami bramkarzy, lecz Daniel jest jednym z najlepszych. Posiada bardzo przyjacielski charakter i uwielbiałam każdy trening.  Jego treningi wymagają bardzo dużej koncentracji, lecz o to przecież chodzi ponieważ skuteczność zachowań w bramce wymaga skupienia. Chciałabym bardzo wspólpracować z Danielem ponownie w przyszłości".  

Trenerzy
4Andrzej Dawidziuk (założyciel MSP Szamotuły, były trener bramkarzy reprezentacji Polski) - "Znam Daniela od 2007 roku kiedy przybył na staż do MSP Szamotuły. Wtedy trener z kilkuletnim stażem, kształcący się m.in., w Szkocji, w ośrodku Inverclyde Sports Centre w Largs.  Minęło 5 lat, wciąż tak samo ambitny i wytrwały. Zdobył kolejne doświadczenia: absolwent Uniwersytetu Napier w Edynburgu, praca na poziome klubowym z kadrowiczami i kadrowiczkami Szkocji, w tym z Gemma Fay (140 meczy w kadrze), uzyskał licencje trenera bramkarzy oraz dyplom Life Coacha, odbył staże w kilku klubach europejskich. Wrócił do Polski i cieszyłem się, ze pragnął kontynuować swoją karierę w MSP Szamotuły".

5Jimmy Burns (trener Hibernian FC) - "Daniel jest bardzo ambitnym i zaangażowanym trenerem bramkarzy, daje 100% swoim zawodnikom oraz klubowi".


1Mike Kelly (m.in. były trener bramkarzy reprezentacji Anglii, Szwajcarii, Fulham FC, Liverpool FC) - "W Belfaście, w 2009 roku, poznałem Daniela jako jednego z uczestników kursu IFA. Przeprowadził  bardzo ciekawy  trening  podczas  egzaminu  na  Licencję  Trenera  Bramkarzy, który pozwolił mu go zdać. Jest ambitny i zna ten fach. Powodzenia".

4Willy Kirk (trener UEFA Pro, Szkocki Związek Piłki Nożnej) - "Daniel to bardzo oddany i zaangażowany trener bramkarzy. Potrafi błyskawicznie nawiązywać profesjonalne realcje z innymi trenerami oraz zawodnikami. Jego pasja była bardzo zaraźliwa i zawsze będzie szanowany w naszym klubie".

6José Ochotorena (trener bramkarzy reprezentacji Hiszpanii oraz Valencii CF)  - "Różnimy się językiem i wiekiem, lecz mamy te same pomysły odnośnie treningu bramkarzy". 

7Perry Suckilng (trener bramkarzy Tottenham Hotspur FC) - "Chcę Ci bardzo podziękować za doskonały trening jaki przeprowadziłeś z bramkarzami Akademii Tottenham. Wiem, że byli zachwyceni. Bądżmy w kontakcie i czekam z niecierpliwością na następne spotkanie". 

8Piotr Stach (trener Sandecji Nowy Sącz, Okocimski Brzesko, Zagłębie Sosnowiec) -
"Współpracowałem z Danielem w Okocimskim Brzesko, w 1 lidze. W jednym zdaniu określam Daniela jako nie tylko profesjonalistę, lecz przede wszystkim jako innowatora skutecznych metod treningowych bramkarzy. Życzę każdemu zespołowi takiego fachowca".

 

sezon 2015/16

Książka

About

Multimedia


Partnerzy Partnerzy

1    2      jak czytać grę z bramki małopolskie       jak się ustawić w bramce małopolskie       podejmowanie decyzji w bramce mazowieckie      porady dla bramkarzy kraków    porady dla bramkarzy mazowieckie      2     3